Home

PostHeaderIcon Zima 2012/2013

Na základě současné předpovědi počasí,
špatné antuce u zdi a dalších nepříznivých podmínek
je bourání haly přesunuto ze soboty 30.3. 2013 na NEDĚLI 14 dubna 2013. Sraz v 8.00 hod. na kurtech.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

 

Výsledky zimních turnajů:

Okresní přebor můžů - 8.- 9. 12. 2012

Dospělí muži "D" -  2.-3. 2. 2013

Dospělí muži "C" -  16.-17. 2. 2013

DOROSTENCI - 2. - 3. 3.2013

Dospělí muži "C" -  23.-24. 3. 2013

 

PostHeaderIcon Nafukujem na zimu 2012-2013

Ahoj tenisti, jak jste již jistě zjistili, blíží se zima a tak opět stavíme halu. Letos je to 20. října od 8.00, a tak se těšíme na  velkou brigádnickou účast !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wink

 

PostHeaderIcon Návštěva z partnerského klubu

 

Tenisté z Erzhauzenu

 

            Opětovaná návštěva německých tenistů se uskutečnila v našem městě ve dnech 30.srpna až 2.září 2012. Z partnerského města Erzhausen nás přijelo navštívit 10 členů tenisového klubu TC Blau Weiss Erzhausen, kteří se ubytovali v Penzionu u Mydlářů. Po následném přivítání s hosty se několik čelnů našeho klubu vydalo na výlet s německými přáteli a i za nepříznivého počasí s nimi navštivili vrchol Mužský a následně blízký hrad Valečov. Po návratu se tenisté sešli na společné večeři v Penzionu u Mydlářů, po které následovalo rozlosování hráčů do dvojic pro následné hraní . Nalosovalo se osm česko-německých párů, které doplnily dva páry české. Překlad zajišťovala opět Táňa Milanovová s pomocí dalších více či méňe německy hovořících členů TK či jejich přátel.

             Druhý den ráno jsme společně odjeli několika auty do Bělé pod Bezdězem navštívit místní sklárnu Tom Bohemia Crystal, kde si někteří mohli ( a také vyzkoušeli ) foukání a broušení skla, za což děkujeme našemu členovi Martinu Zlatuškovi, který ve sklárnách pracuje a který nás celou návštěvou provedl. Cestou na oběd jsme se ještě zastavili v Bakově ve firmě Emerge, kde nám majitel p. Palounek ukázal svou sbírku historických motociklů, automobilů a dalších strojů. Došlo samozřejmě na focení jednotlivých exponátů, ale i na nich a na motocyklu i se zapůjčením dobové přilby. Následoval rychlý oběd na farmě PCT Ptýrov a následný přesun do pivovaru Klášter na další exkurzi ( počasí pro hraní stále nepřálo ). V pivovaru nás doprovodila ještě jedna skupinka německých turistů, kteří měli svého překladatele a tak jsme využili jeho služeb aniž by o to nějak stál. Faktem je že znal více odborných slov než naše dámy na které se pak rozhořčeně obracel, že mu nijak nepomohli a že mu to nikdo nezaplatí :-) V nejnižším patře sklepních prostor pivovaru kde již pivo zraje v tancích se nám samozřejmě líbilo nejvíc a proto ochutnávku nefiltrovaného piva většina z nás absolovovala dvakrát. Jelikož se počasí malinko umoudřilo, rychle se jelo na kurty kde se odehráli alespoň dva sety. Opět se potvrdilo že při hraní není třeba mnoha slov a jazyková bariera v tomto případě není překážkou. Večerní posezení v klubovně na tenisových kurtech bylo provázeno proslovy hlavního aktéra tohoto setkání z německé starny Rolfa Hellera a převzetím dárků od německých partnerů. Následná zábava se nesla v duchu zpěvů našich německých přátel, kteří nás již od prvního večera učili jejich oblíbené tenisové písni. Došlo i na pití z jednoho společného poháru.

             Následující den ráno se výprava z Erzhausenu setkala na městském úřadě se starostou města Arnoštem Vajzrem a dalšími zástupci radnice. Prohlédli si obřadní síň a také městské divadlo. Jako další program bylo v plánu projít některá místa Českého ráje, avšak počasí opět příliš nepřálo a tak jsme s německé přátele provezli Českým rájem pouze auty. Oběd byl domluvený v Penzionu Tábor, nedaleko Lomnice nad Popelkou, kde se nachází stejnojmenná rozhledna. Podávali se pečená kolena na medu a další pochoutky. Své kuchařské umění nám zde předvedl Jan Procházka, syn našeho člena Oty Procházky. Velice jsme si pochutnali a bylo obtížné se pak vyšplhat na již zmíněnou rozhlednu. Po návratu do Mnichova Hradiště a po krátké pauze se tenisté opět sešli na kurtech a po optimalizovaném rozlosování odehrálo 20 hráčů tři jednosetové bitvy. Závěrečný večírek se uskutečnil v nově vybudované vinárně ležící 18 metrů pod zemí. Všichni zúčastnění obdivovali krásu podzemních prostor a rádi si vyslechli výklad o náročnosti jejího vybudování. K večeři se podávaly různě upravená grilovaná masa a jiné dobroty. Po večeři následovalo vyhlášení odpoledního turnaje a všichni hráči si odnesli nějakou cenu. Vítězství si vybojovala a poháry  odnesla dvojice Helmut – Hojer. Jelikož se na večírku sešli zakladatelé obou přátelských tenisových klubů, využil prezident našeho klubu Tomáš Rakouský příležitosti a poděkoval zakladatelům TC Blau-Weiss Erzhausen Georgu Weberovi a zakladatelům novodobé historie našeho tenisového klubu manželům Vlastě a Karlu Hluchým za jejich odhodlání a předal jim krásné dárky. Následovala volná zábava převážně provázená sborovým zpěvem. O půlnici se společně popřálo Tomáši Rakouskému k nastalým narozeninám a podle následně se tenisový večírek změnil na oslavu jeho narozenin. A zase se zpívalo až do odchodu posledních německých přátel.

             Nedělní ranní rozloučení proběhlo v Penzionu u Mydlářů, kde jsme německým tenistům předali ještě nějaké dárkya domluvili další podrobnosti o příští tenisové návštěvě v Erzhausenu.

Naše fotky jsou na  http://tkmh.rajce.idnes.cz/

Fotoreportáž z německé strany si můžete také prohlédnout na stránce  http://www.ggweber.de/PVE12-4.htm  

 

V Mnichově Hradišti 28.09.2012

 

PostHeaderIcon Léto 2012

 

Výsledky z prázdninových turnajů závodních hráčů:

DOROSTENCI - 30.06.2012          DOROSTENKY - 30.06.2012

DOSPĚLÍ - 21.07.2012

DOROSTENCI - 18.08.2012          DOROSTENKY - 18.08.2012

 

SOUTĚŽE DRUŽSTEV - závodní hráči:     FOTKY

dospělí "A" , dospělí "B" , dospělí "C" , dorost  , starší žáci

 

 Amatérská soutěž - výsledky SG OPEN 2012

 

Okresní přebor dorostenců.

Účast 18 hráčů byla poměrně slušná a na výsledky se můžete podívat na  Okr. přebor dorost

 

 

PostHeaderIcon Poděkování

 

Výbor tenisového klubu děkuje tímto všem, kteří se zúčastnili letošního jarního bourání haly a to především rodičům dětí z tenisové školy !!!

za TK MH

Tomáš Rakouský

 

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 3 z 8